home Artykuły branżowe O ścianach jednowarstwowych

O ścianach jednowarstwowych

Stawiając dom jednorodzinny chcemy, aby był nie tylko standardowy, ale oczywiście ciepły. Dlatego pojawia się pytanie: jaki rodzaj ścian zewnętrznych wybudować?

Dobra konstrukcja domu to podstawa

Najważniejszym momentem konstrukcyjnym domu są jego ściany zewnętrzne. Do ich ustawienia można używać różnorodnych materiałów, przeróżne też można je wykończyć. Od tych dwóch czynników zależy, jak dużo będą straty ciepła w okresie zimy. W ostatnim czasie jesteśmy w stanie postawić domy, które mogą mieć nie tylko ściany jednowarstwowe, ale również dwuwarstwowe, a nawet trójwarstwowe. Jednak najbardziej proste są ściany jednowarstwowe. Składają się one tak naprawdę z warstwy murowanej oraz z wykończeniowej. Dom z takim typem ścian zewnętrznych powstaje nieprawdopodobnie ekspresowo. Aby jednak dom był komfortowy powinniśmy nieprawdopodobnie starannie dostosować rodzaj materiału, z którego ściany będą zbudowane. W sytuacji ścian jednowarstwowych bardzo dobrze sprawdza się beton komórkowy, należy wiedzieć, że niezwykle dobrze izoluje środek domu przed stratami ciepła.

Liczy się jakość i profesja wykonania

Chcąc postawić dom należy wybrać nie tylko technologię w jakiej zostaną wybudowane ściany zewnętrzne, ale dokonać także wyboru pokrycia dachowego. Pośród różnych pokryć dachowych sporą popularnością cieszą się dachówki ceramiczne. Jest to wprawdzie bardzo ciężki typ pokrycia, ale ma sporo zalet. Tak naprawdę dachówki ceramiczne będą charakteryzowały się potężną odpornością na uszkodzenia, na zmieniające się warunki atmosferyczne, no i są niepalne. Producenci dachówek ceramicznych proponują klientom nie tylko przeróżne ich typy, ale także dachówki z przeróżnie ukończoną powierzchnią. Od typu wykończenia powierzchni będzie zależał ich kolor, ale te cena. Poszukując najlepszych dachówek na własny dach na pewno chętnie poznamy cennik dachówek. Cennik dachówek najłatwiej odnajdziemy wchodząc na strony internetowe ich producentów lub dystrybutorów. Ostatnimi czasy klienci coraz częściej są nastawieni dachówki angobowane lub glazurowane. Te drugie są nieprawdopodobnie odporne na zabrudzenia, oba rodzaje pozwalają uzyskać zróżnicowane kolory. Stąd teraz na domach napotykamy dachówki w kolorach z których każdy znajdzie coś dla siebie.

16 thoughts on “O ścianach jednowarstwowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *